نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: دروغ سن ازدواج

3187
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45525
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دروغ سن ازدواج

با سلام و خسته نباشید ..
    دختری هستم دانشجوی دکترا ژنتیک، 4 سال هست که با همکلاسم اشنا هستیم و قصدمان هم ازدواج هستش، مشگل بزرگ من این هست که قبلا در روستا زندگی میکردیم و عشایر بودیم خواهرم که متولد 59 بودن فوت میگنن و شناسنامه خواهرم را برای من که در سال 64 به دنیا امدم گذاشتن، راستش همیشه این موضوع در زندگیم برام بدترین زجر روحی را داشته در ابتدا که اشنا شدیم و قضیه خیلی جدی نبود من تاریخ تولد اصلیم را به ایشان گفتم یعنی سال 64, و بعدا هم که قضیه جدی شد به دلیل اینکه کار اصلاح سن شناسنامم را به وکیلی در تهران سپردم که انجام دهد (خودم شهرستان هستم )و این وکیل هم دو سال و نیم من را الاف کرد و اخرش هم کاری برای من نکرد، چون من نه گواهی تولد دارم و‌نه گواهی فوت خواهرم ، مرتب هم پیگیری میکردم اما همش میگفتن این ماه نه اون ماه درست میشه، اما اخرشم با دعوا و بحث قرارداد فسخ شد.
    همکلاسم متولد 67 هستن، و الان با سن شناسنامه ایی من 8 سال به ایشان دروغ گفتم.
    الان میخان بیام خواستگاری و من واقعا نمیدونم چکار کنم، خواهشا کمک کنین، چطور بهش بگم، اصلا جرات ندارم مطرح کنم ..
    ما واقعا همدیگه را دوست داریم ، و این پسر واقعا من را از صمیم قلب دوست داره و همش میگه موفقیتهای من ب خاطر وجود تو در زندگیم بوده.
    تو رو خدا بگین چکار کنم ..
    خانوادش اگر بفهمن مطمعنم مخالفت سخت میکنن، نمیدونم چکار کنم گاهی ب سرم میزنه بگم من ی بیماری گرفتم و نمیتونم ازدواج کنم ..
    خواهش میکنم کمک کنین .
    خواهش میکنم خیلی زود جواب بدبن

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : دروغ سن ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط پریاااااا نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید ..
    دختری هستم دانشجوی دکترا ژنتیک، 4 سال هست که با همکلاسم اشنا هستیم و قصدمان هم ازدواج هستش، مشگل بزرگ من این هست که قبلا در روستا زندگی میکردیم و عشایر بودیم خواهرم که متولد 59 بودن فوت میگنن و شناسنامه خواهرم را برای من که در سال 64 به دنیا امدم گذاشتن، راستش همیشه این موضوع در زندگیم برام بدترین زجر روحی را داشته در ابتدا که اشنا شدیم و قضیه خیلی جدی نبود من تاریخ تولد اصلیم را به ایشان گفتم یعنی سال 64, و بعدا هم که قضیه جدی شد به دلیل اینکه کار اصلاح سن شناسنامم را به وکیلی در تهران سپردم که انجام دهد (خودم شهرستان هستم )و این وکیل هم دو سال و نیم من را الاف کرد و اخرش هم کاری برای من نکرد، چون من نه گواهی تولد دارم و‌نه گواهی فوت خواهرم ، مرتب هم پیگیری میکردم اما همش میگفتن این ماه نه اون ماه درست میشه، اما اخرشم با دعوا و بحث قرارداد فسخ شد.
    همکلاسم متولد 67 هستن، و الان با سن شناسنامه ایی من 8 سال به ایشان دروغ گفتم.
    الان میخان بیام خواستگاری و من واقعا نمیدونم چکار کنم، خواهشا کمک کنین، چطور بهش بگم، اصلا جرات ندارم مطرح کنم ..
    ما واقعا همدیگه را دوست داریم ، و این پسر واقعا من را از صمیم قلب دوست داره و همش میگه موفقیتهای من ب خاطر وجود تو در زندگیم بوده.
    تو رو خدا بگین چکار کنم ..
    خانوادش اگر بفهمن مطمعنم مخالفت سخت میکنن، نمیدونم چکار کنم گاهی ب سرم میزنه بگم من ی بیماری گرفتم و نمیتونم ازدواج کنم ..
    خواهش میکنم کمک کنین .
    خواهش میکنم خیلی زود جواب بدبن

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام . احساسات شما در این مورد قابل درک هستند اما گاهی اوقات مشکلاتی برای فرد به وجود میاد که خود فرد در به وجود اومدنش نقشی نداشته و در این شرایط اول باید آرامش تون رو حفظ کنید
    درگام بعد شما باید یا خودتون یا یک وکیل قابل اعتماد و پیگیر رو در جریان پروسه مشکل تون قرار بدین و باید به دادستانی در خصوص این مشکل از پدر و مادرتون شکایت کنید و در خواست شناسنامه ای جدید و برحسب مشخصات فردی خودتون کنید
    دقت کن که شکایت شما یک شکایت فورمالیته هست و درواقع شما شکایت میکنی تا سرعت کار شما بیشتر بشه و با توجه به اینکه مجرم و شاکی وجود داره به پرونده رسیدگی میشه
    درواقع اگر شما تنها بدون شکایت دراین مورد اقدام کنی احتمال اینکه مورد توجه قرار نگیری و مشکل حل نشه زیاده
    در مراحل بعد از شکایت شما به پزشکی قانونی جهت تعین سن شما ارجاع خواهید شد
    تعيين سن افراد در خصوص قوانین کیفری یا مشکلاتی مثل مشکل شما توسط پزشک قانونی مقدور هستش . سن يک فرد را میشه با بررسي دندانها، استخوان سازي و خصوصيات ثانويه جنسي تعيين کرد
    پزشکی قانونی با تهیه عکس های opg از ساختمان استخوانی شما و لگن و
    و بررسی ظهور مراکز استخوان سازي در اسکلت بدن، استخواني شدن غضروف ها و متعاقبا اتصال استخوان ها به هم اطلاعات بسيار کمک کننده اي در تعيين سن در اختيار پزشک قانونی میزاره و با چند نمونه آزمایش و چکاو و دیگه سن شما رو تخمین میزنند و طی نامه گزارشی به دادستانی خواهد داد
    ودر ادامه مسیر برای دریافت شناسنامه مطابق با مشخصات فردی شما بهتون داده میشه

در مورد این مشکل و گفتنش به اون آقا باید یک تصمیم شخصی بگیرید در واقع کسی نمیتونه به شما بگه اینکار رو انجام بده یا خیر
    اما درصورتی که گفتین ممکنه مدتی این آقا ناراحت باشه و از شما دوری کنه تا به مرحله پذیرش برسه و شما باید درکش کنید و بهش فرصت بدین

ویرایش توسط Saltanat : 10-25-2020 در ساعت 01:20 PM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45533
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دروغ سن ازدواج

حقیقتا من متوجه نشدم! خواهر شما سال 59 فوت کرده و متولد 64 بوده و شناسنامه اش که سال 64 بدنیا اومده رو به شما دادن؟ اگر این خواهری که متولد 64 بوده و شناسنامه اش رو به شما دادن چطور در سال 59 فوت کرده؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)